No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Wheat Chain (1.90 mm)
$62.99 – $90.99Price range: $62.99 through $90.99
Description
This rhodium-plated wheat chain comes in sterling silver and has a width of 1.9 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 1.90 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Wheat |
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 24 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Wheat, |
| Width | 1.90 mm |
| Chain Type | Wheat |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.6 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99























