No products in the cart.
Rhodium Plated 8.8mm Sterling Silver Figaro Style Chain (8.80 mm)
$503.99
Description
This classic rhodium plated chain is crafted in gleaming sterling silver and has a width of 8.80 millimeters. Featuring a Figaro chain design, it secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 8.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Figaro |
Additional information
| Weight | 34.8 lbs |
|---|---|
| Size | 24 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Figaro, |
| Width | 8.80 mm |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 34.8 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99





















