No products in the cart.
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99
Description
This solid diamond cut rope chain comes in 14k yellow gold and has a width of 3.5 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.50 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Rope |
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Size | 18 20 22 24 30 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Rope, |
| Width | 3.50 mm |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 13 gram(s) |
Related products
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.30 mm)
$49.99 – $71.99Price range: $49.99 through $71.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99



















