No products in the cart.
Adjustable Cable Chain in 14k Yellow Gold (0.97 mm)
$298.99
Description
Adjustable cable chain crafted in 14k yellow gold measuring 0.97 millimeters in width. The 18 inches can also be worn as a 16 inches and 17 inches. Chain is secured with a spring ring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 0.97 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Cable, |
| Width | 0.97 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99






















