No products in the cart.
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (1.80 mm)
Description
This solid diamond cut rope chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.80 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Rope |
Additional information
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 22 24 30 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Rope, |
| Width | 1.80 mm |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99






















