No products in the cart.
14k Yellow Gold Singapore Style Adjustable Chain (1.40 mm)
$489.99
Description
A darling heart motif charm accents the versatile but straightforward style of this delicate Singapore chain. Secured with a classic lobster lock and adjustable up to 22 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.40 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Singapore |
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Size | 22 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable, |
| Width | 1.40 mm |
| Chain Type | Singapore |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99





















