No products in the cart.
14k Yellow Gold Classic Omega Style Necklace (2.00 mm)
$1,672.99
Description
A slim classic omega chain is radiating delicate elegance crafted in 14k yellow gold; this sparkler comes in sizes 16 inches and 18 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 2.00 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Omega |
Additional information
| Weight | 6.7 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Omega, |
| Width | 2.00 mm |
| Chain Type | Omega |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 6.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99




















