No products in the cart.
14k Yellow Gold Adjustable Snake Chain (0.80 mm)
$847.99
Description
14k yellow gold, this adjustable snake chain measures a width of 0.80 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 0.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Snake |
Additional information
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Size | 22 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Snake, |
| Width | 0.80 mm |
| Chain Type | Snake |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.5 gram(s) |
Related products
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99






















