No products in the cart.
14k White Gold Super Flex Herringbone Chain (2.80 mm)
$819.99 – $930.99Price range: $819.99 through $930.99
Description
This super flex herringbone chain comes in 14k white gold and has a width of 2.80 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 2.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Herringbone |
Additional information
| Weight | 3.7 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Herringbone, |
| Width | 2.80 mm |
| Chain Type | Herringbone |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.7 gram(s) |
Related products
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99



















