No products in the cart.
14k White Gold Adjustable Cable Chain (1.50 mm)
$598.99 – $656.99Price range: $598.99 through $656.99
Description
14k white gold, this adjustable cable chain measures a width of 1.5 millimeters. The 18 inches can also wear as a 16 inches and the 20 inches can also wear as an 18 inches. The chain secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 1.50 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Size | 18 20 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Cable, |
| Width | 1.50 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99





















