No products in the cart.
Sterling Silver Singapore Style Chain (1.80 mm)
$35.99 – $46.99Price range: $35.99 through $46.99
Description
This classic chain is crafted in gleaming sterling silver with rhodium polish. Featuring a Singapore design, it has a width of 1.80 millimeters and is secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 1.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Singapore |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 24 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Singapore, |
| Width | 1.80 mm |
| Chain Type | Singapore |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99





















