No products in the cart.
Sterling Silver Adjustable Piatto Chain (1.50 mm)
Description
Crafted, in sterling silver this adjustable piatto chain measures a width of 1.50 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 1.50 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Adjustable |
Additional information
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Size | 22 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Adjustable, |
| Width | 1.50 mm |
| Chain Type | Adjustable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.5 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99





















