No products in the cart.
Rhodium Plated Sterling Silver Curb Style Chain (7.90 mm)
$378.99 – $454.99Price range: $378.99 through $454.99
Description
This classic rhodium plated chain is crafted in gleaming sterling silver and has a width of 7.90 millimeters featuring a curb chain design is secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 7.90 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Curb |
Additional information
| Weight | 31.1 lbs |
|---|---|
| Size | 20 22 24 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Curb, |
| Width | 7.90 mm |
| Chain Type | Curb |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 31.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99





















