No products in the cart.
Moon Cut Bead Chain in 14k Yellow Gold (3.00 mm)
Description
Moon cut bead chain crafted in 14k yellow gold measuring 3.0 millimeters in width. Available in lengths 16 inches, 18 inches, 20 inches, 22 inches and 24 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.00 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Bead |
Additional information
| Weight | 11.4 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 22 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Bead, |
| Width | 3.00 mm |
| Chain Type | Bead |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 11.4 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99




















