No products in the cart.
Double Extendable Diamond Cut Cable Chain in Yellow Gold (1.10 mm)
$379.99
Description
Double extendable diamond cut cable chain crafted in 14k yellow gold measuring 1.10 millimeters in width. Extendable 16 to 18 inches in length and secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.10 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable, |
| Width | 1.10 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99























