No products in the cart.
Double Extendable Diamond Cut Cable Chain in Yellow Gold (0.68 mm)
$152.99
Description
Double extendable diamond cut cable chain crafted in 14k yellow gold measuring 0.68 millimeters in width. Extendable 16 to 18 inches in length and secured with a spring ring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 0.68 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable, |
| Width | 0.68 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 0.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99





















