No products in the cart.
Double Extendable Box Chain in 14k White Gold (0.51 mm)
$314.99
Description
Double extendable box chain crafted in 14k white gold measuring 0.51 millimeters in width. Extendable 16 to 18 inches in length and secured with a spring ring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 0.51 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Box |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable, |
| Width | 0.51 mm |
| Chain Type | Box |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99





















