No products in the cart.
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Bracelet (1.50 mm)
$287.99 – $309.99Price range: $287.99 through $309.99
Description
This super flex herringbone bracelet comes in 14k yellow gold and has a width of 1.5 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.50 mm |
| Chain Type : | Herringbone |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 1.2 grams |
| 8 | 1.4 grams |
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Size | 7, 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Herringbone, |
| Chain Type | Herringbone |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Herringbone |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99

















