No products in the cart.
14k Yellow Gold Puffed Mariner Link Chain (4.70 mm)
Description
This puffed mariner link chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.70 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 4.70 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Mariner |
Additional information
| Weight | 10.4 lbs |
|---|---|
| Size | 18 20 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Mariner, |
| Width | 4.70 mm |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 10.4 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99




















