No products in the cart.
14k Yellow Gold High Polish Mariner Link Chain (8.80 mm)
$3,183.99
Description
This Mariner Link chain beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a spring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 8.80 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Mariner |
Additional information
| Weight | 13.9 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Mariner, |
| Width | 8.80 mm |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 13.9 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99






















