No products in the cart.
14k Yellow Gold Adjustable Cable Chain (1.10 mm)
$567.99 – $725.99Price range: $567.99 through $725.99
Description
14k yellow gold, this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and 30 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.10 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Size | 22 30 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Cable, |
| Width | 1.10 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |
Related products
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99



















