No products in the cart.
14k White Gold Wire Paperclip Chain (2.7 mm)
$940.99
Description
Bright 14k white gold is the star of this exquisite contemporary wire paperclip chain. Chain has 2.7 mm wide links and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 2.70 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Additional information
| Weight | 4.1 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 2.70 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.1 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99





















