No products in the cart.
14k White Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (1.60 mm)
$332.99
Description
This solid diamond cut rope bracelet chain comes in 14k white gold and has a width of 1.5 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.60 mm |
| Chain Type : | Rope |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 1.2 grams |
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Rope |
| Width | 0.06 in |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99

















