No products in the cart.
10k Yellow Gold Lite Figaro Chain (3.70 mm)
$548.99 – $648.99Price range: $548.99 through $648.99
Description
This lite Figaro chain comes in 10k yellow gold and has a width of 3.70 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Width : | 3.70 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Figaro |
Additional information
| Weight | 2.9 lbs |
|---|---|
| Size | 18 20 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Figaro,Lite Figaro, |
| Width | 3.70 mm |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.9 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99






















