No products in the cart.
10k Yellow Gold Adjustable Box Chain (0.85 mm)
$487.99
Description
10k yellow gold this adjustable box chain measures a width of 0.85 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Width : | 0.85 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Box |
Additional information
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Size | 22 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Adjustable,Box, |
| Width | 0.85 mm |
| Chain Type | Box |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99




















