No products in the cart.
14k Yellow Gold High Polish Mariner Link Chain (8.80 mm)
$3,183.99
Description
This Mariner Link chain beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & closes with a spring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 8.80 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Mariner |
Additional information
| Weight | 13.9 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Mariner, |
| Width | 8.80 mm |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 13.9 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99






















