No products in the cart.
Two-Toned Fine Wheat Chain Bracelet in 10k Yellow and White Gold (3.00 mm)
$414.99
Description
The shine of yellow and white gold links adds contrast to a classic wheat chain bracelet. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 3.00 mm |
| Chain Type : | Wheat |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 2.4 grams |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Fancy&44;Wheat |
| Width | 0.12 in |
| Chain Type | Wheat |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99











