No products in the cart.
Sterling Silver Yellow Gold Plated Round Hoop Earrings
$122.99
Description
Elegant sterling silver yellow gold plated round hoop earrings featuring a polished finish and classic design. Lightweight and versatile, these radiant hoops add warmth and sophistication, perfect for elevating both everyday and special occasion looks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 5 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 7.00 mm |
| Diameter : | 15.00 mm |
Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 7.00 mm |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Diameter | 15.00 mm |
| Approximate Weight | 5 gram(s) |





