No products in the cart.
Sterling Silver Yellow Gold Plated Puffed Button Omega Earrings
$114.99
Description
Chic sterling silver yellow gold plated puffed button omega earrings featuring a smooth, rounded design with a brilliant polished finish. The gold plating adds warmth and luxury, while the omega backing offers a secure, comfortable fit for effortless elegance.
Product Details:
| Approximate Weight : | 5.4 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Omega Back |
| Width : | 8.30 mm |
| Length : | 16.00 mm |
Additional information
| Weight | 5.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Studs, |
| Width | 8.30 mm |
| Backing | Omega Back |
| Length | 16.00 mm |
| Approximate Weight | 5.4 gram(s) |



