No products in the cart.
Sterling Silver Thick Rhodium Plated Polished Hoop Style Earrings (4x35mm)
$152.99
Description
A delightfully head-turning pair of thick hoop earrings crafted in divine rhodium plated sterling silver. Secured with classic snapbacks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 9.7 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 4.00 mm |
| Diameter : | 35.00 mm |
Additional information
| Weight | 9.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 1.38 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 1.38 in |
| Approximate Weight | 9.7 gram(s) |




