No products in the cart.
Sterling Silver Round Twisted Hoop Earrings(3x20mm)
$42.99
Description
Gorgeous sterling silver is polished and twisted into classic round hoops to create these gorgeous earrings. Earrings are 20mm in diameter and are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 3.00 mm |
| Diameter : | 20.00 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.78 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.78 in |





