No products in the cart.
new
Sterling Silver Round Polished Wavy Profile Hoop Earrings(2x20mm)
$42.99
Description
These fun yet sophisticated sterling silver hoop earrings feature a highly polished surface and a playful wavy shape. Earrings are 20 mm in diameter and are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 20.00 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 1.00 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.00 in |




