No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Woven Style Polished Hoop Earrings(2x30mm)
$48.99
Description
Wonderfully magnificent in sterling silver with rhodium plating, these medium-sized hoop earrings showcase a faceted design. A thin pair secured with classic snap backings.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 30.00 mm |
Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 1.18 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 1.18 in |
| Approximate Weight | 3 gram(s) |




