No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Wheat Chain (2.20 mm)
$93.99 – $121.99Price range: $93.99 through $121.99
Description
This rhodium-plated wheat chain comes in sterling silver and has a width of 2.2 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 2.20 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Wheat |
Additional information
| Weight | 6.7 lbs |
|---|---|
| Size | 18 20 24 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Wheat, |
| Width | 2.20 mm |
| Chain Type | Wheat |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 6.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99























