No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Thin and Polished Hoop Style Earrings (2x35mm)
$63.99
Description
Delicate with its thin style, these polished hoop earrings exude stunning glamour. Secured with snapbacks and made of fine sterling silver with rhodium plating.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3.9 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 35.00 mm |
Additional information
| Weight | 3.9 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 1.38 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 1.38 in |
| Approximate Weight | 3.9 gram(s) |








