No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Large Ribbed Twisted Hoop Earrings
$100.99
Description
Striking sterling silver rhodium plated large ribbed twisted hoop earrings featuring an elegant interlaced design with a radiant polished finish. The ribbed twist adds texture and movement, while the rhodium plating enhances shine for a bold yet refined statement look.
Product Details:
| Approximate Weight : | 6 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 30.30 mm |
| Length : | 31.90 mm |
Additional information
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 30.30 mm |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 31.90 mm |
| Approximate Weight | 6 gram(s) |





