No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Large Puffed Hoop Earrings
$76.99
Description
Bold sterling silver rhodium plated large puffed hoop earrings featuring a smooth, rounded design with a brilliant polished finish. The puffed silhouette adds volume and shine, while the rhodium plating enhances durability and timeless elegance.
Product Details:
| Approximate Weight : | 4.6 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 29.60 mm |
| Length : | 32.60 mm |
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 29.60 mm |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 32.60 mm |
| Approximate Weight | 4.6 gram(s) |






