No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Cable Chain (2.75 mm)
$128.99 – $179.99Price range: $128.99 through $179.99
Description
This rhodium-plated cable chain comes in sterling silver and has a width of 2.75 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 2.75 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 8.2 lbs |
|---|---|
| Size | 18 20 22 24 30 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Cable, |
| Width | 2.75 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 8.2 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99



















