No products in the cart.
Sterling Silver Polished Thin Hoop Earrings with Rhodium Plating (2x20mm)
$39.99
Description
Minimalist and utterly stylish, these hoop earrings feature rhodium plated polish. Crafted in sterling silver and secured with snap type backings.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.4 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 20.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.79 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.79 in |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |







