No products in the cart.
Sterling Silver Long Teardrop Shape Puff Drop Earrings
$75.99
Description
Showcasing an elegant raindrop inspired design, this pair of drop earrings is positively gorgeous. Made of rhodium finished sterling silver and secured with french hooks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.4 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | French Wire |
| Width : | 9.65 mm |
| Length : | 30.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Drop |
| Width | 0.38 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 1.38 in |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |






