No products in the cart.
Sterling Silver Large Textured Round Hoop Earrings(1.6x60mm)
$67.99
Description
Make a bold statement when you wear these subtly sparkling large sterling silver hoop earrings. Earrings are held in place by endless clasps.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Endless Hoop |
| Width : | 1.60 mm |
| Diameter : | 60.00 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 2.50 in |
| Backing | Endless Hoop |
| Length | 2.50 in |







