No products in the cart.
Sterling Silver Groove Textured Love Knot Earrings(14mm)
$115.99
Description
Delicate ridge like texture showcases the intricate love knot style of these darling omega back earrings. Made of rhodium finished sterling silver.
Product Details:
| Approximate Weight : | 5.7 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Omega Back |
| Diameter : | 14.00 mm |
Additional information
| Weight | 5.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Love Knot&44;Textured |
| Width | 0.56 in |
| Backing | Omega Back |
| Length | 0.56 in |
| Approximate Weight | 5.7 gram(s) |








