No products in the cart.
Sterling Silver Faceted Design Hoop Earrings with Rhodium Plating(2x15mm)
$28.99
Description
The thin faceted band highlights the elegant weave like the design of these rhodium plated sterling silver earrings. Secured with snap locks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.6 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 15.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 1.6 gram(s) |



