No products in the cart.
Sterling Silver Double Oval Textured Hoop Earrings
$62.99
Description
These eye-catching, elegant earrings feature the classic geometry of two sterling silver ovals and the modern shimmer of intriguing texture. Earrings are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 19.00 mm |
| Length : | 25.40 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.00 in |








