No products in the cart.
Small Raindrop Stud Earrings in 14K Yellow Gold
$739.99
Description
Inspired by the wonder of nature, these 14k yellow gold small raindrop stud earrings bring a sprinkle of charm to your style. Their asymmetrical, puffed teardrop design shines with a polished finish, reflecting light with every movement and capturing the splendor of glistening raindrops.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 9.80 mm |
| Width : | 9.80 mm |
| Length : | 19.50 mm |
| Length : | 19.50 mm |
Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Studs, |
| Width | 9.80 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 19.50 mm |
| Approximate Weight | 3 gram(s) |



