No products in the cart.
Round Pave Franco Chain Bracelet in 14k Yellow Gold (3.15 mm)
$2,347.99
Description
Round pave franco chain bracelet crafted in 14k yellow gold measuring 3.1 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 3.15 mm |
| Chain Type : | Franco |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8 | 10.5 grams |
Additional information
| Weight | 10.5 lbs |
|---|---|
| Size | 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Franco |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Franco |
| Approximate Weight | 10.5 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99










