No products in the cart.
Rhodium Plated Sterling Silver Curb Style Bracelet (7.90 mm)
Description
This classic rhodium-plated bracelet is crafted in gleaming sterling silver and has a width of 7.9 millimeters featuring a curb bracelet design; it secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 7.90 mm |
| Chain Type : | Curb |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8.5” | 13.1 grams |
Additional information
| Weight | 13.1 lbs |
|---|---|
| Size | 8.5 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Curb |
| Width | 0.31 in |
| Chain Type | Curb |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 13.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99


















