No products in the cart.
Rhodium Plated Endless Hoop Earrings in Sterling Silver
$70.99
Description
Elegant rhodium-plated endless hoop earrings in sterling silver. Featuring a seamless circular design with a polished finish, these lightweight hoops offer timeless shine and sophistication, perfect for everyday wear or special occasions.
Product Details:
| Approximate Weight : | 4.5 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Endless Hoop |
| Width : | 40.70 mm |
| Length : | 40.70 mm |
Additional information
| Weight | 4.5 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 40.70 mm |
| Backing | Endless Hoop |
| Length | 40.70 mm |
| Approximate Weight | 4.5 gram(s) |










