No products in the cart.
Puffy C Shaped Hoop Earrings in 14K Yellow Gold
$299.99
Description
Playful and petite, these puffy 14k yellow gold C-shaped hoop earrings bring the bling with their smart design and shiny finish. They catch the light beautifully while offering a lightweight and comfortable fit with a secure push-back clasp. A chic choice for elevating your style with flair.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 13.90 mm |
| Length : | 14.10 mm |
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Hoops, |
| Width | 13.90 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 14.10 mm |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |




