No products in the cart.
Puffed Up Heart Stud Earrings in 14K Yellow Gold
$817.99
Description
Add romance to your look with these 14k yellow gold puffed heart stud earrings. Designed to capture the warmth and charm of love, these earrings feature a softly rounded, puffed heart shape in a radiant gold finish. The polished surface enhances their glow, creating delicate yet eye-catching earrings.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 16.90 mm |
| Length : | 16.50 mm |
Additional information
| Weight | 3.3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 16.90 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 16.50 mm |
| Approximate Weight | 3.3 gram(s) |







